З львівського бюджету виділили маже 3 мільйони гривень на реставрацію найстарішого храму міста

  • 28-12-2016, 18:05
З львівського бюджету виділили маже 3 мільйони гривень на реставрацію найстарішого храму містаЗ бюджету Львова виділили 2,7 мільйона гривень на ремонт найстарішої церкви міста - храму святого Миколая.

Про це повідомили у прес-службі міськради.

«Управління охорони історичного середовища ЛМР у 2017 році отримає 17 млн грн на реставрацію та ремонти архітектурних пам’яток. Найдорожчим проектом, який фінансуватимуть з цієї суми, є реставрація храму св. Миколая на вул. Хмельницького, 28. На ремонт найстарішої церкви Львова витратять 2,7 млн грн.»,- зазначили у прес-службі.

Кошти виділено також на реставрацію костелу Єзуїтів, костелу св. Лазаря та Домініканського собору.

Храм святого Миколая – пам`ятка архітектури національного значення, збудований імовірно між 1264 і 1340 роками. Фундаторами храму були давні львівські купці. Існує однак історична традиція, згідно з якою церква була придворним храмом, княжою усипальницею і осередком громадсько-політичного життя раннього Львова. Традиція ймовірно навіяна княжим привілеєм, наданим храмові.

Памʼятка не зберегла свого первозданного вигляду. Його змінили ґрунтовні перебудови після пожеж 1623 та 1800 рр., коли згоріли криті гонтом дахи, купол і вежа-дзвіниця над бабинцем. Від будівлі XIII ст. залишилися план, нижня частина камʼяних стін і відкриті з-під тиньку апсиди, вимурувані з тесаних блоків білого вапняку. Застосування у будівництві тесаного білого каменю було поширене в XII–XIII ст. у Галицько-Волинській Русі. Церква повʼязана також із традиціями балкайської та вірменської архітектури.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

У Польщі закликали Генерального секретаря НАТО втрутитися в ситуацію між Україною та Угорщиною
Сьогодні, 10:37

Генеральному секретарю НАТО Йенс Столтенбергу варто втрутитися в спроби...

У місті Лева на голови перехожим посипався балкон, влада відмовляється ремонтувати поломку
Вчора, 20:02

У Львові на вулиці Тесленко скоро може впасти балкон: від нижньої частини...

Жінка зарізала свого співмешканця в Дрогобичі
Вчора, 17:15

У п'ятницю, 25 травня в Дрогобичі Львівської області жінка нанесла...