Львівські депутати прийняли звернення до влади польського міста Перемишль з приводу проявів ворожого ставлення до українців

  • 13-12-2016, 17:46
Львівські депутати прийняли звернення до влади польського міста Перемишль з приводу проявів ворожого ставлення до українцівПрезидія Львівської облради прийняла 13 грудня звернення до воєводи, маршалка Підкарпатського воєводства, голови Підкарпатського сейму, старости Перемишлянського повіту з приводу проявів ворожого ставлення до української меншини у Польщі і громадян України.

«Останнім проявом системного ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України на території Республіки Польща став «Марш перемишльських і львівських орлят», що відбувся в м. Перемишль 10 грудня 2016 року. Під час заходу, патронат над котрим обійняв, зокрема, президент міста Перемишля Роберт Хома, окрім інших гасел, учасники скандували: «Смерть українцям», «Перемишль, Львів – завжди польські», – йдеться у зверненні.

Депутати зазначають, що у Перемишлі не вперше під час публічних заходів спостерігаються антиукраїнські дії в рамках святкування патріотичних урочистостей.

«Переконані, що подальше мовчання офіційної влади з приводу обурливих для українців подій шкодить українсько-польським відносинам як на національному, так і на регіональному рівнях, підриває імідж Польщі як країни, у якій дотримуються прав національних меншин», – наголошується у зверненні.

Обранці Львівщини вважають недопустимим патронат державних та самоврядних структур на такими заходами та вимагають вжити невідкладних заходів з метою протидії вчиненню таких актів ненависті і агресії в майбутньому.

Разом із тим, висловлюємо переконання, що «перемишльський інцидент» є свідомою провокацією, котра має на меті погіршити двосторонні українсько-польські відносини, які активно розвиваються у різних сферах», – йдеться у зверненні.

Як повідомлялось, під час прес-конференції, яка відбулась 13 грудня у Національному інформагентстві Укрінформ, Посол РП в Україні Ян Пєкло, коментуючи нещодавній інцидент у Перемишлі, коли під час "Маршу орлят" пролунали антиукраїнські гасла, заявив, що для Кремля не так просто збудувати проросійське лобі в Польщі, тому росіяни хочуть посварити українців і поляків на історичному грунті.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...