До масштабної реставрації готують Поморянський замок

  • 3-08-2018, 14:10
До масштабної реставрації готують Поморянський замок

Поморянський замок знаходиться в аварійному стані ще з 1970-х років. А десять років тому тут вже почали валитися стіни. І ось Львівська облдержадміністрація оголосила тендер на виконання протиаварійних та реставраційних робіт.

У 2016 році в Поморянському замку вчені знайшли унікальні старовинні розписи на стінах. Їх, безумовно, потрібно реставрувати, але є завдання набагато більш термінові. Спочатку необхідно посилити фундамент і склепіння на першому і другому поверхах, відновити внутрішні стіни. Також передбачається перекрити вежу і галерею, зробити водовідводи, щоб дощі не руйнували замок. Далі вже можна буде реставрувати зовнішні стіни і приводити в порядок фасад, дерев'яні сходи, вікна і двері. Вимагають перебудови також і димоходи. Якщо вони будуть не декоративними, потрібні будуть і пічники.

Всі ці будівельно-реставраційні роботи потрібно виконати до кінця 2019 року, а ось переможця тендера виберуть вже 21 серпня. Загальна сума робіт - 15,1 млн. Грн. Тендер розміщений в системі Prozorro.

У департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації підкреслили, що на оголошення тендера, головним чином, вплинув обвал стіни східного крила в Поморянському замку, який стався 12 квітня.

Варто зазначити, що протягом 2016-2017 років обласна влада виділила на протиаварійні роботи в Поморянському замку 1,5 мільйона гривень, а Золочівська районна рада - ще 100 тисяч гривень.

Джерело: http://experttur.com
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...