До масштабної реставрації готують Поморянський замок

  • 3-08-2018, 14:10
До масштабної реставрації готують Поморянський замок

Поморянський замок знаходиться в аварійному стані ще з 1970-х років. А десять років тому тут вже почали валитися стіни. І ось Львівська облдержадміністрація оголосила тендер на виконання протиаварійних та реставраційних робіт.

У 2016 році в Поморянському замку вчені знайшли унікальні старовинні розписи на стінах. Їх, безумовно, потрібно реставрувати, але є завдання набагато більш термінові. Спочатку необхідно посилити фундамент і склепіння на першому і другому поверхах, відновити внутрішні стіни. Також передбачається перекрити вежу і галерею, зробити водовідводи, щоб дощі не руйнували замок. Далі вже можна буде реставрувати зовнішні стіни і приводити в порядок фасад, дерев'яні сходи, вікна і двері. Вимагають перебудови також і димоходи. Якщо вони будуть не декоративними, потрібні будуть і пічники.

Всі ці будівельно-реставраційні роботи потрібно виконати до кінця 2019 року, а ось переможця тендера виберуть вже 21 серпня. Загальна сума робіт - 15,1 млн. Грн. Тендер розміщений в системі Prozorro.

У департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації підкреслили, що на оголошення тендера, головним чином, вплинув обвал стіни східного крила в Поморянському замку, який стався 12 квітня.

Варто зазначити, що протягом 2016-2017 років обласна влада виділила на протиаварійні роботи в Поморянському замку 1,5 мільйона гривень, а Золочівська районна рада - ще 100 тисяч гривень.

Джерело: http://experttur.com
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Киевское предприятие требует от Зеленского восстановить торгово-экономические отношения с РФ
18-09-2019, 17:50

Сегодня почти две сотни работников предприятия "Миро-Киев" обратились к...

В Киеве прихожане вышли поддержать Филарета
7-09-2019, 19:55

Сегодня в Киеве на Софиевской площади собралось около двух тысяч верующих...

Епифаний взял курс на полное уничтожение церкви Филарета
16-08-2019, 14:41

Не смотря на летнее затишье конфликт между ПЦУ Епифания и Киевским...