За новим законом, прийнятим Верховною Радою, українці будуть виплачувати кредити за померлих родичів

  • 9-07-2018, 15:09
За новим законом, прийнятим Верховною Радою, українці будуть виплачувати кредити за померлих родичів

Про це пише "Знай".

Подробиці нововведення повідомляють Главновості Верховна Рада схвалила в другому читанні і в цілому закон про внесення змін до законодавства про відновлення кредитування.

Головна зміна - обов'язкове погашення банківських кредитів померлого його спадкоємцями. Відповідний закон розміщений на сайті парламенту, його автор - депутат від Блоку Петра Порошенка Михайло Довбенко.

В цілому норми закону покращують позиції банків і погіршують становище клієнтів. Зокрема, банки отримують право підвищувати ставку за чинним кредитним договором. Якщо позичальник не згоден з підвищенням ставки, йому дається 30 днів на повернення кредиту та припинення дію договору. Крім того, без згоди банку не може бути проданий предмет іпотеки, а також заставне майно у вигляді нерухомості або автомобіля. Головні нововведення стосуються поруки і прав успадкування майна померлого позичальника.

У разі невиплат по кредиту позичальником-юрособою, за нього повинні будуть це робити поручителі. Більш того, спадкоємці померлого позичальника тепер будуть повинні гасити його зобов'язання перед банком. Інакше банк отримує право вимагати погашення кредиту шляхом реалізації відписатися майна померлого.

Закон вступає в силу через 3 місяці з дня публікації, проте зміни в системі погашення кредитів і стягнення непогашеної заборгованості з поручителів починають діяти і на договори, які були укладені до прийняття цих змін.

При цьому адвокат Ростислав Кравець вважає, що цим законом банки відволікають увагу від численних фактів розкрадання фінустанов самими акціонерами.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...