На Львівщині тарифи на вивезення сміття ризикують злетіти в 10 разів

  • 14-06-2018, 20:43
На Львівщині тарифи на вивезення сміття ризикують злетіти в 10 разів

На ліквідацію наслідків Грибовицького сміттєзвалища під Львовом Виділення 35 мільйонів євро від ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку) призведе зростання тарифів за вивезення сміття в 10 разів.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив юрист, директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

«Виділена сума є для цього достатньою. Але сміттєпереробні заводи - це дороге задоволення. У Львові виникає велика проблема з окупності цього заводу. На Заході плата за переробку вивезення сміття коштує набагато більше. Після того, як у Львові побудують сміттєпереробний завод, городянам можуть в 10 разів підняти тарифи за вивезення сміття. Питання в тому, чи потягне це населення Львова », - сказав А. Сергієнко.

Зазначив, що від зростання тарифів якість послуг не змінюється.

«Наприклад, в Києві 5 полігон давно потребує закриття, але місцева влада артикулює, що в столиці ніколи не повториться ситуація з львівським сміттям. Якби у нас було прозоре тарифоутворення за вивезення сміття, зокрема, правила розподілу між виконавцями даної послуги, то менше було б маніпуляцій для корупційних схем. У Києві ці правила не працюють. У нас один сміттєвоз прибирає відходи в Дарницькому районі, а потім їде на Оболонь. Логічніше було б, якби одна компанія обслуговувала певний район, а не їздила по всьому місту. Три роки тому таку норму пропонували записати в законодавство, але її відхилили, так як вивіз сміття - це дуже корупційна сфера. Там можна заробити багато «лівих» грошей », - резюмував А. Серіенко.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції і розвитку і міжнародні донори виділили Львову 35 мільйонів євро для рекультивації полігону твердих побутових відходів в Грибовичах. У Києві встановили нові тарифи на вивезення сміття. Відповідне розпорядження підписано 7 червня.

Джерело: https://golos.ua
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...