Ставлення поляк до українців за останні роки погіршився більш ніж на 20%

  • 6-06-2018, 10:31
Ставлення поляк до українців за останні роки погіршився більш ніж на 20%

За останні роки серед поляків значно погіршилося ставлення до українців і німців. Про це йдеться в дослідженні Інституту публічних справ щодо сприйняття поляками іноземців на різних соціальних ролях, пише "Українська правда" з посиланням на Oko.Press.

Йдеться про те, що нинішній рівень сприйняття українців поляками в більшості вимірів нижче більш ніж на 20 процентних пунктів, ніж в 2013 році.

"Можна пояснити це зростання антиукраїнською риторикою деяких політиків, а також неприязню частини суспільства до збільшення кількості громадян України на польському ринку праці", - відзначають автори дослідження Яцек Кухарчик і Агнешка Лада.

Розуміння поляками іноземців з Європи (дослідження стосувалося французів, німців, українців та італійців) в різних соціальних ролях (житель, сусід, колега по роботі, начальник фірми, підлеглий, друг, зять або невістка, радник).

Найбільше прийнятними для поляків виявилися французи і італійці. Ситуація щодо ставлення до німців і українців у порівнянні з 2013 роком явно погіршився.

Найбільші труднощі сприйняття поляків в ставленні до українців, які займають ролі, пов'язані з підпорядкуванням (начальник, підлеглий, радник). Втім поляків, які не мають нічого проти українців в перерахованих соціальних ролях, більше, ніж тих, хто висловлює з цього неприязнь.

Так, 60% поляків не мають нічого проти, щоб їх начальником був українець, 58% не проти бачити українця в якості підлеглого, 55% - в якості радника. Для порівняння: француза в якості начальника сприймають 73%, в якості підлеглого - 71%, радника - 65%.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

На вулиці Шевченка згорів автомобіль
Вчора, 21:03

Сьогодні о 3:58 годині до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в...

Порошенко з Макрона по телефону обговорив конфлікт на Донбасі
Вчора, 15:32

Президент України Петро Порошенко і президент Франції Еммануель Макрон в...

На Львівщині вночі застрелили чоловіка
Вчора, 14:33

До поліції поінформували лікарі швидкої допомоги, що, прибувши минулої...