Україна майже повністю позбулася символів комуністичного минулого, заявив В'ятрович

  • 31-05-2018, 15:23
Україна майже повністю позбулася символів комуністичного минулого, заявив В'ятрович
Керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в Києві під час брифінгу заявив, що Україна майже повністю позбулася символів комуністичного минулого.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Можна говорити, що в контексті позбавлення України від символів тоталітарного минулого робота практично завершена. Практично - я так говорю через Київ, де до сих пір є пам'ятник Щорсу, на монументі Батьківщина-матері - російський герб, який давно треба прибрати, в Києві до сих тривають дискусії про окремі перейменування ", - сказав він.

За словами В'ятровича, масштаби робіт по декомунізації в країні "досить великі".

 "Перейменовані 987 населених пунктів, 52 тис. Топонімів в самих населених пунктах, демонтовані майже 2,5 тис. Пам'яток, з них 1,5 тис. - це пам'ятники Леніну. За кількістю цих Ленінів на квадратний кілометр Україна була найбільш ленінізірованной країною світу" , - підкреслив він.

"І в цьому контексті одним з найважливіших законів був закон про відкриття архівів КДБ, який дозволив зрозуміти всім бажаючим - чим був комуністичний режим. На сьогодні головне завдання влади - створити умови для дискусій і для подальших досліджень", - вважає він.

Володимир В'ятрович ще виділив, що говорити про успішну декомунізації в Україні можна буде лише тоді, коли успішно завершаться всі проведені реформи.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...