Україна майже повністю позбулася символів комуністичного минулого, заявив В'ятрович

  • 31-05-2018, 15:23
Україна майже повністю позбулася символів комуністичного минулого, заявив В'ятрович
Керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в Києві під час брифінгу заявив, що Україна майже повністю позбулася символів комуністичного минулого.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Можна говорити, що в контексті позбавлення України від символів тоталітарного минулого робота практично завершена. Практично - я так говорю через Київ, де до сих пір є пам'ятник Щорсу, на монументі Батьківщина-матері - російський герб, який давно треба прибрати, в Києві до сих тривають дискусії про окремі перейменування ", - сказав він.

За словами В'ятровича, масштаби робіт по декомунізації в країні "досить великі".

 "Перейменовані 987 населених пунктів, 52 тис. Топонімів в самих населених пунктах, демонтовані майже 2,5 тис. Пам'яток, з них 1,5 тис. - це пам'ятники Леніну. За кількістю цих Ленінів на квадратний кілометр Україна була найбільш ленінізірованной країною світу" , - підкреслив він.

"І в цьому контексті одним з найважливіших законів був закон про відкриття архівів КДБ, який дозволив зрозуміти всім бажаючим - чим був комуністичний режим. На сьогодні головне завдання влади - створити умови для дискусій і для подальших досліджень", - вважає він.

Володимир В'ятрович ще виділив, що говорити про успішну декомунізації в Україні можна буде лише тоді, коли успішно завершаться всі проведені реформи.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Киевское предприятие требует от Зеленского восстановить торгово-экономические отношения с РФ
18-09-2019, 17:50

Сегодня почти две сотни работников предприятия "Миро-Киев" обратились к...

В Киеве прихожане вышли поддержать Филарета
7-09-2019, 19:55

Сегодня в Киеве на Софиевской площади собралось около двух тысяч верующих...

Епифаний взял курс на полное уничтожение церкви Филарета
16-08-2019, 14:41

Не смотря на летнее затишье конфликт между ПЦУ Епифания и Киевским...