В Україні визначили терміни установки лічильників на тепло, воду і газ

  • 28-05-2018, 15:38
В Україні визначили терміни установки лічильників на тепло, воду і газ

В Україні до кінця літа 2018 року повинні встановити лічильники на тепло у всіх будинках, а до кінця літа наступного року - на гарячу і холодну воду. Також кілька років є на то, щоб поставити лічильники на газ.

Повідомляє Finance.ua.

Відповідні терміни прописані в уже прийнятих законах про комерційний облік комунальних послуг і ринок газу. У деяких містах, наприклад в Києві, лічильники стоять практично в кожній багатоповерхівці. А ось в регіонах ситуація гірша. Платити за прилади обліку повинні прості українці, а витрати на них закладають в тарифи.

Кабінет Міністрів кілька днів тому скоротив норматив на газ з 5 до 4,5 кубометра на квадратний метр житла. Про те, що нормативи необхідно переглядати неодноразово писали. З цим твердженням згодні і учасники ринку, і міжнародні партнери, а також уряд. В середньому українці витрачають на опалення одного квадратного метра вдвічі менше «норми». Ще кілька років тому на один квадратний метр виділяли 11 кубів газу! Реальне споживання було в рази менше, проте визначити це було неможливо.

Почали встановлювати лічильники на тепло і газ активно тільки після різкого зростання тарифу. До цього українці платили за обсяги, які насправді не їли, але за низькими цінами. Уже в 2021 році лічильники на блакитне паливо повинні стояти в кожній квартирі і будинку.

Лічильники на тепло повинні стояти в кожному будинку вже через кілька місяців. А влітку 2019 го закінчується час для установки лічильників на воду.

При цьому важливо, що лічильники на воду і тепло повинні встановити на багатоквартирний будинок, а газові лічильники - в кожну квартиру. Всі ці витрати вже закладені в тарифах (інвестиційна програма). Такі нововведення дозволять не тільки дізнатися, скільки насправді витрачають українці, а й економити. Менше витрачаєш - менше платиш.

 Відповідно до прийнятого закону про комерційний облік комунальних послуг, платіжки за тепло і воду повинні формувати на основі показників будинкових лічильників. А ось з газом погоджуватися на один прилад обліку для всіх не можна. Припустимо, що в будинку є 20 квартир. У кожній зареєстрована одна людина. Якщо будинковий лічильник газу покаже, що всі квартири використали 200 кубів, то кожному доведеться заплатити за 10 кубометрів. Однак в одній з квартир замість прописаної однієї людини можуть жити три людини, а інша - порожня. Незважаючи на це, обидві квартири повинні платити однаково.

З цього виходить, що платити доведеться за газ, який використовували сусіди. У цій ситуації Українська захищає закон. Погоджуватися на встановлення одного приладу обліку на всіх не варто, а компанія-постачальник зобов'язана в кожній квартирі поставити лічильник.

Будинковий лічильник на тепло часто дозволяє скоротити суми в платіжках. Згідно зі статистикою, в багатоповерхівках без лічильників за опалення платять приблизно на 30% більше, ніж в будинках з лічильниками.

За порушення нових правил загрожують великі штрафи. Якщо забудовники здали будинок без приладів обліку - штраф у розмірі 44 прожиткових мінімуми (понад 44 тис. Грн).

Якщо не пустити перевіряючого до будинкового лічильника - штраф понад 34 тис. Грн і такий же штраф за пропуск перевірки лічильника.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...