В Україні визначили терміни установки лічильників на тепло, воду і газ

  • 28-05-2018, 15:38
В Україні визначили терміни установки лічильників на тепло, воду і газ

В Україні до кінця літа 2018 року повинні встановити лічильники на тепло у всіх будинках, а до кінця літа наступного року - на гарячу і холодну воду. Також кілька років є на то, щоб поставити лічильники на газ.

Повідомляє Finance.ua.

Відповідні терміни прописані в уже прийнятих законах про комерційний облік комунальних послуг і ринок газу. У деяких містах, наприклад в Києві, лічильники стоять практично в кожній багатоповерхівці. А ось в регіонах ситуація гірша. Платити за прилади обліку повинні прості українці, а витрати на них закладають в тарифи.

Кабінет Міністрів кілька днів тому скоротив норматив на газ з 5 до 4,5 кубометра на квадратний метр житла. Про те, що нормативи необхідно переглядати неодноразово писали. З цим твердженням згодні і учасники ринку, і міжнародні партнери, а також уряд. В середньому українці витрачають на опалення одного квадратного метра вдвічі менше «норми». Ще кілька років тому на один квадратний метр виділяли 11 кубів газу! Реальне споживання було в рази менше, проте визначити це було неможливо.

Почали встановлювати лічильники на тепло і газ активно тільки після різкого зростання тарифу. До цього українці платили за обсяги, які насправді не їли, але за низькими цінами. Уже в 2021 році лічильники на блакитне паливо повинні стояти в кожній квартирі і будинку.

Лічильники на тепло повинні стояти в кожному будинку вже через кілька місяців. А влітку 2019 го закінчується час для установки лічильників на воду.

При цьому важливо, що лічильники на воду і тепло повинні встановити на багатоквартирний будинок, а газові лічильники - в кожну квартиру. Всі ці витрати вже закладені в тарифах (інвестиційна програма). Такі нововведення дозволять не тільки дізнатися, скільки насправді витрачають українці, а й економити. Менше витрачаєш - менше платиш.

 Відповідно до прийнятого закону про комерційний облік комунальних послуг, платіжки за тепло і воду повинні формувати на основі показників будинкових лічильників. А ось з газом погоджуватися на один прилад обліку для всіх не можна. Припустимо, що в будинку є 20 квартир. У кожній зареєстрована одна людина. Якщо будинковий лічильник газу покаже, що всі квартири використали 200 кубів, то кожному доведеться заплатити за 10 кубометрів. Однак в одній з квартир замість прописаної однієї людини можуть жити три людини, а інша - порожня. Незважаючи на це, обидві квартири повинні платити однаково.

З цього виходить, що платити доведеться за газ, який використовували сусіди. У цій ситуації Українська захищає закон. Погоджуватися на встановлення одного приладу обліку на всіх не варто, а компанія-постачальник зобов'язана в кожній квартирі поставити лічильник.

Будинковий лічильник на тепло часто дозволяє скоротити суми в платіжках. Згідно зі статистикою, в багатоповерхівках без лічильників за опалення платять приблизно на 30% більше, ніж в будинках з лічильниками.

За порушення нових правил загрожують великі штрафи. Якщо забудовники здали будинок без приладів обліку - штраф у розмірі 44 прожиткових мінімуми (понад 44 тис. Грн).

Якщо не пустити перевіряючого до будинкового лічильника - штраф понад 34 тис. Грн і такий же штраф за пропуск перевірки лічильника.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

На вулиці Шевченка згорів автомобіль
Вчора, 21:03

Сьогодні о 3:58 годині до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в...

Порошенко з Макрона по телефону обговорив конфлікт на Донбасі
Вчора, 15:32

Президент України Петро Порошенко і президент Франції Еммануель Макрон в...

На Львівщині вночі застрелили чоловіка
Вчора, 14:33

До поліції поінформували лікарі швидкої допомоги, що, прибувши минулої...