У Львові огородили монумент радянській слави: в подальшому його можуть демонтувати

  • 25-04-2018, 20:00
У Львові огородили монумент радянській слави: в подальшому його можуть демонтувати

Доступ залишився тільки до центральних фігур композиції: батьківщині-матері, яка "приймає присягу" у радянського солдата і вручає йому меч

У Львові огородили монумент радянській слави, який розташований неподалік Академії сухопутних військ. Деякі депутати та активісти виступають за демонтаж пам'ятника. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Монумент слави захищають з усіх боків, залишивши тільки доступ до центральних фігур композиції. Перекрили прохід до аварійної частини пам'ятника - 30-метрової стели, що прославляє" звільнення "радянською армією Львова в 1939-му і, згодом, в 1944 році", - йдеться в повідомленні.

З міського бюджету на огорожу виділено 413 тис. Гривень. Частина депутатів була проти такої великої суми витрат, вимагаючи просто демонтувати радянський монумент.

"Ми будемо ініціювати архітектурний конкурс на подальше визначення долі монумента і цієї території, але робити це з повагою до людей і чинного законодавства", - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

За оцінкою Українського інституту національної пам'яті, пам'ятник не підпадає під дію закону про декомунізацію, тому демонтувати його можна тільки за рішенням міської ради і з ініціативою громади міста.

Раніше представники "Правого сектора", Добровольчого руху ОУН та "Сокола" пошкодили монумент слави, розбивши молотками плити і зірвавши напис "Переможцям над нацизмом".

Скульптуру відкрили в 1970 році під назвою "Монумент бойової слави Збройних сил Радянського Союзу". Її авторами є відомі львівські скульптори Еммануїл Мисько, Дмитро Крвавич і Ярослав Мотика.


Джерело: https://112.ua
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

У місті Лева затримали столичних злодіїв
Сьогодні, 12:59

Як з'ясувалося, в поліцію 17 липня за допомогою звернулася 43-річна...

За останні п'ять років в Україні рівень бідності зріс на 10%
Сьогодні, 10:11

Про це заявила директор Світового банку з питань України, Білорусі та...

У роботі "Укрзалізниці" позитивних змін Омелян не бачить
Вчора, 20:22

"Укрзалізниця" продовжує зривати графіки ремонту доріг на Львівщині та в...