В Україні може піднятися ціна на сигарети

  • 20-04-2018, 15:28
В Україні може піднятися ціна на сигарети

Міністерство фінансів має намір ввести фіскальний механізм, який призведе до встановлення в Україні мінімальної ціни на сигарети.

Як наголошується в статті, сьогодні дешеві сигарети коштують 18-22 грн. Якщо виробників дешевих сигарет змусять підняти ціни до рівня середнього сегмента (27 грн), то їх витіснять з ринку міжнародні концерни.

Глава Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна 18 квітня заявила агентству УНІАН, що з усіма гравцями ринку обговорили ініціативу Мінфіну, але представник Торгового дому ЛТФ Дмитро Попов, який брав участь в робочій групі при Мінфіні, стверджує, що слова Ляпіної не відповідають дійсності.

«Вона навіть не була присутня на засіданні групи. Ляпіну там представляла пані Валентина Хоменко, колись помічник Ляпіної, а зараз керівник Української асоціації виробників тютюнових виробів "Укртютюн". "Укртютюн"- це приватна структура, яка відпрацьовує гроші своїх спонсорів - іноземних тютюнових компаній" Філіп Морріс "," Джапан Табакко "," Брітіш Американ Табакко ", - повідомив Попов в коментарі ZIK і додав, що з дрібними виробниками ніхто не домовлявся.

Зараз в Україні адвалор (плаваюча складова акцизу, яка залежить від ціни на сигарети) встановлено на рівні 12% і застосовується до сигарет дорожче 40 грн.

«Таким чином, що з пачки "Прими", що з пачки "Мальборо" платиться один податок - 15,46 грн. Хоча різниця в ціні у цих марок сигарет становить 15 грн. Якщо адвалорну ставку підняти до 20%, вона буде застосовуватися до всіх сигарет, вона буде нараховуватися навіть на сигарети без фільтра. Додаткові надходження до бюджету, за оцінками експертів, складуть 6-8 млрд грн. При цьому ні про яку цінової дискримінації та порушення конкуренції мова не йде» - підкреслюється в публікації.

В середньому адвалорна ставка в Європі знаходиться на рівні 22%, і пропозиція про 20% для України відповідає європейському підходу, вважає автор.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...