Українці масово скуповують земельні ділянки в Польщі

  • 11-04-2018, 20:00
Українці масово скуповують земельні ділянки в Польщі

На сьогоднішній день більшу половину всіх дозволів на покупку земельної нерухомості в Польщі, зі звіту Міністерства внутрішніх справ країни отримали українці. У пріоритеті в українців також житло в Чехії, Іспанії, Німеччини, правда, тут при покупці можуть виникати нюанси.

Про це йдеться в статті видання «Вести».

Так, в Польщі користується попитом житло для українців середнього достатку, причому працюють там купують собі нерухомість для того, щоб в майбутньому залишитися там на постійне місце проживання.

«Польща - найближча нам по менталітету, і зарплати там в рази вище, ніж в Україні, тому основні покупці - жителі Західної України, прикордонної зони і так далі. Там ніхто не будує хороми по 400 метрів, там будиночки скромні. Крім того, ціни не такі вже й високі - в середньому на 15% вище, ніж в Україні. Але там зарплати в кілька разів більше. Польські роботодавці дуже активно беруть до себе працівників з України. Як наслідок, знімати в оренду не дуже вигідно, а ось купити, взяти кредит у банку або ж у самого роботодавця, якщо співробітник особливо цінний, для будівництва будинку дуже навіть реально », - говорить аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

При цьому він зазначив, що вартість житла в Польщі становить в середньому $ 500-600 за квадратний метр, причому 10% відсотків від суми житла - ціна землі для забудови. Перевага, як правило, віддають великих містах, в яких зосереджені промислові підприємства.

Згідно з місцевими законами, іноземець може купити в Польщі нерухомість без дозволу міністра внутрішніх справ, якщо планує придбати квартиру в багатоквартирному будинку або гараж. При цьому необхідно перебувати в країні на законних підставах: мати візу, дозвіл на перебування. Також можна купити квартиру, перебуваючи за межами Польщі. Не потрібно дозволу глави МВС Польщі і тим, хто перебуває у шлюбі з громадянином Польщі і законно проживає принаймні два роки в цій країні. Дозвіл необхідний, якщо іноземець хоче купити в Польщі будинок або квартиру в прикордонній зоні, незалежно від його правового статусу в Польщі. Щоб отримати такий дозвіл, необхідно сплатити державний збір - +1570 злотих (майже 12 000 грн). Процедура видачі дозволів зазвичай триває від двох до чотирьох місяців.

Джерело: Відомості-Україна


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

На вулиці Шевченка згорів автомобіль
Вчора, 21:03

Сьогодні о 3:58 годині до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в...

Порошенко з Макрона по телефону обговорив конфлікт на Донбасі
Вчора, 15:32

Президент України Петро Порошенко і президент Франції Еммануель Макрон в...

На Львівщині вночі застрелили чоловіка
Вчора, 14:33

До поліції поінформували лікарі швидкої допомоги, що, прибувши минулої...