Українці масово скуповують земельні ділянки в Польщі

  • 11-04-2018, 20:00
Українці масово скуповують земельні ділянки в Польщі

На сьогоднішній день більшу половину всіх дозволів на покупку земельної нерухомості в Польщі, зі звіту Міністерства внутрішніх справ країни отримали українці. У пріоритеті в українців також житло в Чехії, Іспанії, Німеччини, правда, тут при покупці можуть виникати нюанси.

Про це йдеться в статті видання «Вести».

Так, в Польщі користується попитом житло для українців середнього достатку, причому працюють там купують собі нерухомість для того, щоб в майбутньому залишитися там на постійне місце проживання.

«Польща - найближча нам по менталітету, і зарплати там в рази вище, ніж в Україні, тому основні покупці - жителі Західної України, прикордонної зони і так далі. Там ніхто не будує хороми по 400 метрів, там будиночки скромні. Крім того, ціни не такі вже й високі - в середньому на 15% вище, ніж в Україні. Але там зарплати в кілька разів більше. Польські роботодавці дуже активно беруть до себе працівників з України. Як наслідок, знімати в оренду не дуже вигідно, а ось купити, взяти кредит у банку або ж у самого роботодавця, якщо співробітник особливо цінний, для будівництва будинку дуже навіть реально », - говорить аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

При цьому він зазначив, що вартість житла в Польщі становить в середньому $ 500-600 за квадратний метр, причому 10% відсотків від суми житла - ціна землі для забудови. Перевага, як правило, віддають великих містах, в яких зосереджені промислові підприємства.

Згідно з місцевими законами, іноземець може купити в Польщі нерухомість без дозволу міністра внутрішніх справ, якщо планує придбати квартиру в багатоквартирному будинку або гараж. При цьому необхідно перебувати в країні на законних підставах: мати візу, дозвіл на перебування. Також можна купити квартиру, перебуваючи за межами Польщі. Не потрібно дозволу глави МВС Польщі і тим, хто перебуває у шлюбі з громадянином Польщі і законно проживає принаймні два роки в цій країні. Дозвіл необхідний, якщо іноземець хоче купити в Польщі будинок або квартиру в прикордонній зоні, незалежно від його правового статусу в Польщі. Щоб отримати такий дозвіл, необхідно сплатити державний збір - +1570 злотих (майже 12 000 грн). Процедура видачі дозволів зазвичай триває від двох до чотирьох місяців.

Джерело: Відомості-Україна


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...