У МВФ заявили, що рівень тіньової економіки України перевищив показники деяких африканських країн

  • 10-02-2018, 17:02
У МВФ заявили, що рівень тіньової економіки України перевищив показники деяких африканських країн

У МВФ заявили, що розмір тіньового сектора в структурі економіки України перевищив показники деяких африканських країн.

У доповіді говориться, що рівень тіньової економіки України становить 44,8% ВВП. Даний рівень на думку експертів африканського департаменту МВФ Леандро Медіни і Фрідріха Шнейдера з Університету Кеплера перевищує показники таких африканських країн, як Гвінея, Нігер, Сенегал, Того і багато інших.

Також вони зазначають, що в таких країнах, як Нідерланди, Сінгапур, США, Швейцарія і Японія, даний показник коливається рівні від 7 до 15%. Експерти МВФ проаналізували дані "неспостережуваних" секторів економіки, включаючи виробництво ВВП, що припадає на кримінальну діяльність, виробництво домогосподарств для власних потреб, а також законну економіку, яку не можна обчислити статистично.

У доповіді експертів наводяться дані в період з 1991 по 2015 рік. Вони стверджують, що починаючи з 1991 року, коли тіньова економіка становила 38,9% ВВП, рівень цього сектора ріс аж до 1998 року, коли досяг піку в 57% ВВП.

Потім даний показник, аж до 2008 року, знижувався, проте з настанням фінансової кризи стався фінансовий "відскік", в зв'язку з яким тіньовий сектор становив від 39,2 до 43,5% ВВП.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

В Україні за рік ціна на хліб збільшилася на 18%
Вчора, 20:38

У січні-травні 2018 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого...

На Львівщині день молоді
Вчора, 18:49

Коли? 24 червня у Львові відсвяткують День молоді. Час і локація:...

В Україні за тиждень на кір захворіли 1401 осіб
Вчора, 15:36

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я Міністерства охорони...