Україна святкує День Соборності і 100-річчя держави

  • 22-01-2018, 10:22
Україна святкує День Соборності і 100-річчя держави

Сто років тому, 22 січня 1918 року, Центральна Рада проголосила Україну незалежною державою. А вже через рік, 22 січня 1919 го, на Софійській площі проголосили Акт Злуки, в честь чого щорічно в країні святкується День Соборності.

Зі святом українців привітали політики.

«Ми всі різні, але нас об'єднують спільні цінності, спільні ідеали і устремління. Ми - велика міцна родина всіх громадян України. Від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня - Україна неподільна соборна і єдина!» - пише в своєму Фейсбук президент Петро Порошенко.

«Об'єднати роками розділені українські землі в межах однієї держави - такою була мрія керівників ЗУНР і УНР. І 22 січня 1919 це стало реальністю - Акт Злуки був проголошений на Софійській площі в Києві. Єдині, соборні і незалежні. Тоді, зараз і назавжди! Слава Україна!» - привітав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

«Незалежність і Соборність. Непереборне прагнення бути вільними і єдиними. Це те, що вело Україну через останнє сторіччя, крізь війни і лиха, крізь криваву боротьбу, через втрати і досягнення. Крізь спроби розірвати нас і розпорошити на поверхню землі. Тому так боявся і карав за святкування 22 січня радянський режим. Тому шипить в цей день ворог. Тому ми святкуємо і будемо святкувати його по всій країні» - зазначив екс-прем'єр Арсеній Яценюк.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

У місті Лева затримали столичних злодіїв
Сьогодні, 12:59

Як з'ясувалося, в поліцію 17 липня за допомогою звернулася 43-річна...

За останні п'ять років в Україні рівень бідності зріс на 10%
Сьогодні, 10:11

Про це заявила директор Світового банку з питань України, Білорусі та...

У роботі "Укрзалізниці" позитивних змін Омелян не бачить
Вчора, 20:22

"Укрзалізниця" продовжує зривати графіки ремонту доріг на Львівщині та в...