На українців чекає підвищення цін на продукти і транспорт

  • 15-01-2018, 13:22
На українців чекає підвищення цін на продукти і транспорт

В Україні очікується підвищення цін на продукти харчування і проїзд. На даний момент продовжує дорожчати бензин - ціна А-95 вже більше 30 грн. Вже йдуть розмови про ціну в 40 грн за літр бензину.

В Україні стартував флешмоб: водіїв просять не заправлятися протягом місяця на великих мережевих заправках, щоб домогтися зниження цін на бензин до 24-25 грн за літр. В Європі водії намагалися боротися з цінами за допомогою акції «Не купуй паливо один день», але тоді вона не дала результатів.

«Якщо паливо не будуть купувати довгий період, продавець буде змушений знижувати ціни. Коли вони знизять ціни - інші продавці будуть змушені зробити те ж саме! Але для досягнення ефекту нам потрібно, щоб ці компанії втратили дійсно тисячі клієнтів», - йдеться в повідомленні.

Водії стали все частіше користуватися дешевими АЗС, на яких ціна палива залишилася в межах 25-26 грн. Однак ті, хто і раніше намагався економити, кажуть, що від дешевого бензину їх машини довелося здати в ремонт.

За словами енергоексперта Юрія Корольчука, перехід на інше паливо, особливо для нових машин, загрожує дорогим ремонтом.

«Авто, випущені до початку 2000-х, більш витривалі і «всеїдні», а для тих, що молодші, зміна палива може обернутися великими проблемами з ходовою. Проте я прогнозую, що з такими цінами кількість контрафакту на ринку палива буде тільки зростати», - говорить він.

«Подорожчання було очікувано. Трейдери піднімають ціни через те, що нафта на світовому ринку дорожчає. З іншого боку, в країні відсутній контроль за ціноутворенням, оскільки прайс збільшується паралельно з вартістю на світовому ринку, хоча зазвичай має пройти не менше двох місяців. Якщо ціна нафти виросте до $ 80 за барель (зараз - $ 70), то, за найоптимістичнішим прогнозом, ціна бензину в Україні до літа може вирости до 35 грн за літр, за песимістичним - до 40 грн, так як буде враховуватися і курс долара.
У бюджеті, нагадаю, на цей рік закладено середній курс в 29,3 грн / $. Дизель буде на пару гривень дешевше», - продовжує Корольчук.

Підвищення цін на бензин спричинить подорожчання проїзду, а також продуктів, оскільки в ціну товару закладається його доставка.

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...