З 1 січня за прострочення в оплаті газу українці будуть платити пеню

  • 28-12-2017, 15:02
З 1 січня за прострочення в оплаті газу українці будуть платити пеню

У Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг нагадали, що положення про нарахування пені за несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг набирає чинності з 1 січня 2019 року. Про це повідомляє видання "domik.ua".

У Нацкомісії рекомендують українцям своєчасно передавати показання приладів обліку газу. А також не забувати, що вже з наступного року боржникам буде нараховуватися пеня відповідно до розміру, приписаного в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення платежу. Загальний розмір сплаченої пені не повинен перевищувати 100% загальної суми заборгованості.

Крім того, у відомстві пояснили правила нарахування та оплати рекомендованого платежу за газ. Так. «Рекомендований платіж» за спожите природне паливо оплачувати не обов'язково, відповідна інформація опублікована в листі НКРЕКУ № 13293 / 16.3.2 / 7-17 від 26.12.2017.

У повідомленні сказано:

«Припинення газопостачання на об'єктах побутових споживачів здійснюється в разі простроченої заборгованості за фактично спожитий природний газ».

Газопостачальні компанії ввели нову графу «рекомендований платіж» в квитанції на оплату газу, спожитого в листопаді 2017 року. У Нацкомісії повідомили, що такі нарахування повинні нести тільки рекомендаційний характер.

В особистих кабінетах в мережі Інтернет вказаний платіж не повинен відображатися як заборгованість побутового споживача за використаний газ. Забороняється постачальникам послуги відключати газопостачання в житловому приміщенні, якщо споживач не оплатив «рекомендований платіж».

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

На Львівщині біля річки знайшли труп людини
Вчора, 19:22

На Львівщині біля річки було знайдено тіло жінки. За попередніми даними,...

У Львові та області пенсіонери змушені будуть платити за проїзд в автобусах і маршрутках
Вчора, 16:50

У Львові та в області пенсіонерам доведеться платити за проїзд в...

Співробітники СБУ затримали українця за поширення антиукраїнських закликів
Вчора, 15:26

Співробітники СБУ у Львівській області затримали адміністратора...