З 1 січня за прострочення в оплаті газу українці будуть платити пеню

  • 28-12-2017, 15:02
З 1 січня за прострочення в оплаті газу українці будуть платити пеню

У Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг нагадали, що положення про нарахування пені за несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг набирає чинності з 1 січня 2019 року. Про це повідомляє видання "domik.ua".

У Нацкомісії рекомендують українцям своєчасно передавати показання приладів обліку газу. А також не забувати, що вже з наступного року боржникам буде нараховуватися пеня відповідно до розміру, приписаного в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення платежу. Загальний розмір сплаченої пені не повинен перевищувати 100% загальної суми заборгованості.

Крім того, у відомстві пояснили правила нарахування та оплати рекомендованого платежу за газ. Так. «Рекомендований платіж» за спожите природне паливо оплачувати не обов'язково, відповідна інформація опублікована в листі НКРЕКУ № 13293 / 16.3.2 / 7-17 від 26.12.2017.

У повідомленні сказано:

«Припинення газопостачання на об'єктах побутових споживачів здійснюється в разі простроченої заборгованості за фактично спожитий природний газ».

Газопостачальні компанії ввели нову графу «рекомендований платіж» в квитанції на оплату газу, спожитого в листопаді 2017 року. У Нацкомісії повідомили, що такі нарахування повинні нести тільки рекомендаційний характер.

В особистих кабінетах в мережі Інтернет вказаний платіж не повинен відображатися як заборгованість побутового споживача за використаний газ. Забороняється постачальникам послуги відключати газопостачання в житловому приміщенні, якщо споживач не оплатив «рекомендований платіж».

Джерело: Відомості-Україна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

В Україні за рік ціна на хліб збільшилася на 18%
Вчора, 20:38

У січні-травні 2018 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого...

На Львівщині день молоді
Вчора, 18:49

Коли? 24 червня у Львові відсвяткують День молоді. Час і локація:...

В Україні за тиждень на кір захворіли 1401 осіб
Вчора, 15:36

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я Міністерства охорони...