У Львівському Гарнізонному храмі урочисто відкрили відреставровані фреск

  • 15-12-2017, 16:42
У Львівському Гарнізонному храмі урочисто відкрили відреставровані фреск

У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла завершилася реставрація фресок Франциска Григорія Екштайна, що тривала з 2015 року за участі міжнародної команди спеціалістів Академії мистецтв Кракова та Львова.

Про це повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua.

«Дуже раді, що ми нарешті завершили перший етап цього проекту. Я сподіваюся, що ми зможемо віднайти достатньо коштів, щоб завершити реставрацію бодай стелі Гарнізонного храму, і плануємо, що до 2022 року закінчимо всі роботи», – розповів настоятель храму, отець Степан Сус.

Він зазначив, що реставрацію проводили спільно українськими та польськими майстрами Академії мистецтв Кракова та Львова. Роботи з реставрації почали ще 2015 року. Роботи продовжать 2018-го та, залежно від фінансових можливостей, завершать 2022 року. Тоді мають відновити понад 1000 м кв. площі малюнків на стінах. Орієнтовна вартість реставраційних робіт становитиме 425 тисяч доларів.

«На початок реставрації в Україні була складна ситуація, і ми не знали, чи вдасться нам зробити це. Але отримали підтримку від багатьох меценатів і, дякуючи Богові, нам вдалося завершити цей перший етап», – додав Степан Сус.

На фресках авторства Франциска та Севастіана Екштайнів зображено представлення апостола Павла народам, карту світу, якою її собі уявляли в той час, а навколо різні народи і тварини. Фрески є пам’ятками архітектури національного значення та пам’ятками ЮНЕСКО.

Зазначимо також, що зараз завершують роботи з реставрації східної стіни храму.

У Львівському Гарнізонному храмі урочисто відкрили відреставровані фреск

У Львівському Гарнізонному храмі урочисто відкрили відреставровані фреск
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...