Rapid Trident 2017: важливий досвід для кожного

  • 10-10-2017, 15:55
Rapid Trident 2017: важливий досвід для кожного

Майже місяць тому завершилось навчання Rapid Trident-2017 на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які проходили у Львівській області. Крім України і США, в навчаннях взяли участь військовослужбовці з Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великобританії. В цілому, в навчаннях були залучені 2 500 військовослужбовців.

Впродовж першого тижня навчання військовослужбовці з різних країн, котрі брали участь у командно-штабній фазі, відпрацювали низку завдань з підготовки операції та керівництва підрозділами для виконання покладених на них завдань. Водночас на навчальних ділянках полігону тактичні підрозділи ЗСУ та країн-учасниць вдосконалювали свої знання та навички з виконання основних елементів ведення бойових дій в умовах збройних конфліктів сучасності. Згодом, під час активної фази навчання, на різних ділянках полігону тактичні підрозділи ЗСУ та іноземних країн виконували навчально-бойові завдання, які були передбачені сценарієм та урізноманітнювались неочікуваними ввідними. Військовослужбовці відпрацьовували, зокрема, питання оборонних дій за різних умов, вчились ефективно протидіяти ворожим розвідувально-диверсійним діям, забезпечували десантування вантажів, несли службу на блокпостах, здійснювали патрулювання й конвоювання, діяли у нестандартних ситуаціях, співпрацювали із місцевим населенням тощо.

Два тижні навчання для військовослужбовців були сповнені подій, які вимагали від них вміння швидко приймати рішення і брати на себе відповідальність, постійно здобувати нові знання та практичні навички, діяти разом і пліч-о-пліч йти до спільної мети. Мета ця залишається незмінною — навчитися професійно виконувати свій обов’язок, як справжні захисники і воїни, досягати повного взаєморозуміння і навчитися діяти спільно в інтересах миру та безпеки в усьому світі.

Спостерігаючи за міжнародними навчанням Rapid Trident 2017, які проходили на Яворівському полігоні у Львівській області, можна було помітити, як військовослужбовці вправно справляються із зброєм та поставленими завданнями. За маневрами також спостерігали військові аташе з майже 50 країн. Українські військові відпрацьовували контрдиверсійні дії, змагались в мінометній стрільбі та займались моделюванням бойових ситуацій. Водночас українська комп'ютерна система управління військами «Дельта» виявилася повністю сумісною із аналогами НАТО, а за параметрами захищеності – на крок попереду деяких із них.

Після навчань військові харчувались якісними та смачними продуктами. Асортимент продуктів збільшився з 60 до 354 найменувань. У виборі продуктів і складанні меню у їдальні керувались калорійністю, необхідністю отримання всіх необхідних вітамінів, а також особистими побажаннями військовослужбовців. У приміщенні їдальні відбулася заміна та модернізація близько 70% наявного обладнання, проведено набір військових кухарів та зроблені необхідні поточні та капітальні ремонти.
Співкерівник навчання від Збройних сил США полковник Девід Джордан вкрай був задовелений активною участю військовослужбовців з різних країн. На його думку вони дали вагомий внесок у розвиток партнерства між арміями країн-учасниць.
«Найбільша цінність таких навчань — це те, як ми застосовуватимемо набутий досвід та знання в подальшому. Тож, закликаю кожного з вас проаналізувати те, чого ви навчились тут, та інтегрувати отримані навички у майбутні навчальні сценарії, щоб кожні наступні навчання були більш складними та корисними», - сказав Джордан.

У день завершення навчань кожен учасник багатонаціональних маневрів отримав іменні сертифікати. Окрім того, співкерівники навчання нагородили кубками переможців товариського футбольного турніру. Так, зокрема, кубком за перше місце була нагороджена команда 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Друге місце посіла футбольна команда контингенту ЗС Республіки Молдова. Кубок за почесне третє місце отримали курсанти Національної академії сухопутних військ.

Роман Матвіюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...