На Львівщині є загроза втрати замків для громади

  • 10-10-2017, 10:31
На Львівщині є загроза втрати замків для громади

На розгляд сесії Львівської обласної ради підготували проект рішення, який передбачає передачу у власність ЛОР низки культурних пам’яток на Львівщині, які мали б бути у власності держави.

Про це заявила народний депутат України від партії «Самопоміч» Ірина Подоляк під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua

Ірина Подоляк розповіла, що проект рішення про оформлення права власності на об’єкти культурної спадщини передбачає оформлення права спільної власності територіальних громад Львівської області в особі Львівської обласної ради на оборонну вежу в селі П’ятничани, Каплицю боїмів та Башту колишньої Свяходухівської церкви XVIII у Львові, Олеський, Золочівський та Підгорецький замки.

Нардеп зазначила, що Галерея мистецтв ініціювала процес оформлення документів на пам’ятки культури, бо досі жодних актуальних правовстановлюючих документів на ці об’єкти немає. Без таких документів у пам’ятках не можна проводити серйозних робіт, залучати кошти міжнародних грантів. Водночас нардепа насторожило, що у проекті рішення обласної ради немає пункту про те, що ці пам’ятки надалі буде передано у власність держави.
«Ми хочемо, щоб у проекті рішення ЛОР була гарантія, що ці об’єкти передадуть державі, адже вона є найголовнішим гарантом того, що пам’ятки будуть збережені і не будуть приватизовані, а громадяни матимуть до них доступ. А без такої гарантії є загроза втрати замків та інших пам’яток для громади України. Ці замки не є в переліку об’єктів, які не можна приватизовувати», – сказала Ірина Подоляк.

Голова фракції «Самопомочі» у Львівській обласній раді Інна Свистун зазначила, що ініціатива про передачу замків та інших пам’яток у власність обласної ради є сумнівною, зважаючи на усі дії обласної ради теперішнього скликання у напрямку приватизації. Депутат наголосила, що процеси приватизації у Львівській облраді є непрозорими і часто виглядають замовними.

Крім того, Інна Свистун сказала, що відповідно до витягів із державного реєстру замки у Золочеві та Олеську уже є у власності держави, тож спроба обласної ради отримати власність на ці об’єкти є дивною. За словами депутата, каплиця Боїмів є у власності територіальної громади Львова.
«Ми не заперечуємо, що колись замки можуть бути передані у концесію. Однак має бути чіткий режим регулювання здачі в концесію таких об’єктів на рівні держави із чіткими, прозорими умовами, із запобіжниками, із фінансовими санкціями. Також має нормально працювати виконавча і судова система. От тоді можна говорити про концесію, сподіватися, що замки будуть у належному стані. Але сьогодні наше правове суспільство ще дуже недозріле, і усі передачі, які відбуваються зараз, ведуть до 500 метрів ресторанів на території замків. Тому ті дії, які відбуваються у Львівській обласній раді, є небезпечними», – сказала Інна Свистун.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...