На Львівщині є загроза втрати замків для громади

  • 10-10-2017, 10:31
На Львівщині є загроза втрати замків для громади

На розгляд сесії Львівської обласної ради підготували проект рішення, який передбачає передачу у власність ЛОР низки культурних пам’яток на Львівщині, які мали б бути у власності держави.

Про це заявила народний депутат України від партії «Самопоміч» Ірина Подоляк під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua

Ірина Подоляк розповіла, що проект рішення про оформлення права власності на об’єкти культурної спадщини передбачає оформлення права спільної власності територіальних громад Львівської області в особі Львівської обласної ради на оборонну вежу в селі П’ятничани, Каплицю боїмів та Башту колишньої Свяходухівської церкви XVIII у Львові, Олеський, Золочівський та Підгорецький замки.

Нардеп зазначила, що Галерея мистецтв ініціювала процес оформлення документів на пам’ятки культури, бо досі жодних актуальних правовстановлюючих документів на ці об’єкти немає. Без таких документів у пам’ятках не можна проводити серйозних робіт, залучати кошти міжнародних грантів. Водночас нардепа насторожило, що у проекті рішення обласної ради немає пункту про те, що ці пам’ятки надалі буде передано у власність держави.
«Ми хочемо, щоб у проекті рішення ЛОР була гарантія, що ці об’єкти передадуть державі, адже вона є найголовнішим гарантом того, що пам’ятки будуть збережені і не будуть приватизовані, а громадяни матимуть до них доступ. А без такої гарантії є загроза втрати замків та інших пам’яток для громади України. Ці замки не є в переліку об’єктів, які не можна приватизовувати», – сказала Ірина Подоляк.

Голова фракції «Самопомочі» у Львівській обласній раді Інна Свистун зазначила, що ініціатива про передачу замків та інших пам’яток у власність обласної ради є сумнівною, зважаючи на усі дії обласної ради теперішнього скликання у напрямку приватизації. Депутат наголосила, що процеси приватизації у Львівській облраді є непрозорими і часто виглядають замовними.

Крім того, Інна Свистун сказала, що відповідно до витягів із державного реєстру замки у Золочеві та Олеську уже є у власності держави, тож спроба обласної ради отримати власність на ці об’єкти є дивною. За словами депутата, каплиця Боїмів є у власності територіальної громади Львова.
«Ми не заперечуємо, що колись замки можуть бути передані у концесію. Однак має бути чіткий режим регулювання здачі в концесію таких об’єктів на рівні держави із чіткими, прозорими умовами, із запобіжниками, із фінансовими санкціями. Також має нормально працювати виконавча і судова система. От тоді можна говорити про концесію, сподіватися, що замки будуть у належному стані. Але сьогодні наше правове суспільство ще дуже недозріле, і усі передачі, які відбуваються зараз, ведуть до 500 метрів ресторанів на території замків. Тому ті дії, які відбуваються у Львівській обласній раді, є небезпечними», – сказала Інна Свистун.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Розробила проект компанія Google, який здатний передбачити дату смерті пацієнта
Вчора, 20:49

Компанія Google створила проект штучного інтелекту "Medical Brain", який...

У Львові завод «Електрон» підтримав законопроект «Купуй українське, плати українцям»
Вчора, 18:53

У Львові завод «Електрон» підтримав законопроект «Купуй українське, плати...

В Україні через посуху зменшиться урожай пшениці
Вчора, 15:45

В Україні через посуху на 8-10% зменшиться урожай озимої пшениці і складе...