У Львівській облраді готують регламент, який є спробою абсолютної диктатури влади – депутат

  • 10-10-2017, 10:10
У Львівській облраді готують регламент, який є спробою абсолютної диктатури влади – депутат

У Львівській обласній раді готують зміни до регламенту, які передбачають обмеження прав депутатів.
Про це заявив депутат Львівської обласної ради від фракції «Самопомочі» Роман Кізима під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент.
«Зміни до регламенту, які планують ухвалити в обласній раді, передбачають звуження прав опозиції з процедурних питань. Тобто скорочена процедура, повна чи стандартна – тепер це визначатиме не третина депутатів, а більшість. Також цими змінами пропонують надати право голові обласної ради створювати робочі групи з числа депутатського корпусу. Це є грубим порушенням Закону «Про місцеве самоврядування», відповідно до якого він має право формувати такі групи з органів, які формує, тобто з виконавчого апарату», – сказав Роман Кізима.

Він додав, що робочі групи є одним із інструментів, які голова обласної ради останнім часом активно використовує у своїй роботі. Зокрема, створено групу з реорганізації підприємств, установ та організацій обласної ради.
«Робоча група вивчає ситуацію, визначає, що є потреба змінити керівника, реорганізувати заклад. Таким чином заклад реорганізовують, вивільняються приміщення, які потім продають. Коли на етапі реорганізації приміщення дають в оренду, то відбувається приватизація шляхом викупу, а це взагалі ідеально для покупця», – сказав депутат.

Крім того, за словами Романа Кізими, новий регламент скасовує положення про те, що будь-який проект рішення, який розробив депутат обласної ради, має бути розглянутий на сесії, навіть якщо його не підтримала профільна комісія. Зміни до регламенту передбачають, що проект рішення, який має негативний висновок комісії, не потрапить на сесію.
«Ще одна зміна, з якою пов’язані мої судові позови, які зараз є на рівні Вищого адміністративного суду. Це моменти перевищення повноважень комісій та внесення змін до показників обласного бюджету. Новий регламент пропонує узаконити те, щоб внесення змін до показників обласних програм, до бюджетів відбувалося одним проектом рішення, одною болванкою без наповнення, і в останній день перед сесією комісія приймає рішення про спрямування коштів, а депутати в одному проекті рішення розглядатимуть зміни до десяти питань одночасно. Але як депутатові голосувати за питання в цілому, якщо він не підтримує якогось із пунктів, не зрозуміло. Це соромно, що голова обласної ради змушує нас оскаржувати регламент обласної ради», – пояснив Роман Кізима.

Голова фракції «Самопомочі» у Львівській обласній раді Інна Свистун сказала, що регламент, який розробляють в облраді, є «спробою абсолютної диктатури влади».
«Норма, яка забороняє виносити на розгляд сесії проект рішення, який не був підтриманий комісією, – це спроба забрати в депутатів право робити рішення, які можуть бути неугодні керівництву обласної ради. У разі прийняття регламенту голові обласної ради буде дуже легко змусити мовчати ті фракції, які не підтримуватимуть його політику», – сказала голова фракці
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...