У Львівській міськраді розповіли про процедуру будівництва заводу на ТЕЦ-2

  • 6-10-2017, 20:10
У Львівській міськраді розповіли про процедуру будівництва заводу на ТЕЦ-2

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря розповів алгоритм фінансування та будівництва заводу механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів на території ТЕЦ-2 у Львові та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Про це Вадим Ноздря сказав під сьогодні, повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua

Директор ЛКП нагадав, що 4 вересня Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) повідомив про початок відбору компаній, що візьмуть участь у втіленні першого етапу проекту «Тверді відходи Львова» вартістю 35 млн євро, що їх фінансуватиме ЄБРР. Він додав, що вже понад 20 іноземних компаній зареєстровано для участі в тендері.

«Після завершення реєстрації буде оголошено тендер. Він буде двостадійним, тому дуже хочеться розпочати першу його стадію (прекваліфікаю) у четвертому кварталі цього року, щоб у першому кварталі 2018-го завершити цю важливу роботу і мати розуміння, хто виконуватиме цей контракт. Це буде єдиний контракт: один – на будівництво заводу та окрема частина, з трохи іншими правилами, – на рекультивацію полігону», – сказав Вадим Ноздря.

Він додав, що для рекультивації полігону у Грибовичах потрібно буде пройти громадські слухання проекту рекультивації, експертизу, а потім прийти в суд та прокуратуру, щоб переконати їх у тому, що проект дієвий і можна починати процес відновлення території сміттєзвалища і зняти заборону його рекультивації.

«На фінансування рекультивації Грибовицького сміттєзвалища сьогодні ми можемо отримати максимум 10 мільйонів євро. Сума гранту може бути менша – 7-8 мільйонів. Її вираховують, зважаючи на кількість викидів, на поліпшення екологічної складової тощо. Ми зараз вивчаємо багато документів, щоб зрозуміти, яким має бути наш проект, аби отримати достатнє фінансування», – сказав Вадим Ноздря.

Також директор ЛКП наголосив, що на території ТЕЦ-2 не будуватимуть заводу для спалювання сміття.

«Це буде завод механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів, потужністю 240 тис. тонн. Завод має бути побудований якнайшвидше для того, щоб суттєво зменшити обсяг проблеми, яка є у Львові з утворенням та необхідністю захоронення, утилізацією, переробкою сміття», – сказав Вадим Ноздря.

За словами чиновника, наразі точну вартість будівництва заводу назвати не можна. Враховуючи вартість подібних заводів в інших країнах, можна назвати орієнтовну ціну – 30 мільйонів євро без ПДВ. Якщо буде вирішено виробляти на підприємстві ще паливо, то вартість буде вищою.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...