Екс-директор Львівської галереї мистецтв заявляє про те, що відомі полотна хочуть вкрасти

  • 22-08-2017, 13:33
Екс-директор Львівської галереї мистецтв заявляє про те, що відомі полотна хочуть вкрасти

Керівництво Львівської галереї мистецтв безпідставно закриває музеї, які є філіями галереї, а також звільняє фахівців з великим досвідом роботи.

Про це розповіла екс-директор галереї мистецтв Лариса Возницька-Разінкова під час сьогоднішнього засідання комісії Львівської облради з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та ЗМІ, повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua.

Лариса Возницька-Разінкова зазначила, що колекція Львівської галереї та й сам заклад опинилися під загрозою 2012 року, коли загинув Борис Возницький. Тоді керівництво галереї відстоювало батальні полотна Мартіно Альтамонте, які хотіли забрати до Києва.

«Тоді нам вдалося відстояти картини Альтамонте, але через три місяці, коли я стала директором, на мене почався тиск з уряду Януковича. Постійно були дзвінки від уряду Януковича. Загалом я була директором чотири роки, впродовж яких було чотири міністри культури, які викликали мене й постійно тиснули, як на керівника. Навіть при останньому міністрі до мене було звернення, щоб я віддала картини, і тоді я буду в них «першою скрипкою», мені потиснуть руки, але я відмовилася віддавати картини», – розповіла донька Бориса Возницького.

Вона додала, що після того, як галерею мистецтв очолив Тарас Возняк, розпочалося закриття музеїв, які є філіями галереї. Так, було закрито Музей давніх пам’яток у храмі Івана Хрестителя. Також закрили музей у Жовківському замку та Музей книги.

«Бентежить і ставлення директора галереї до фахівців, які роками працювали, набули досвіду музейної роботи, але тепер звільняються, бо умови роботи в них стали нестерпними. Їх виживають, їм оголошують якісь незрозумілі догани. Зараз троє працівників уже подали в суд на догани, бо ці зауваження є неправомірними», – сказала Лариса Возницька-Разінкова.

Також екс-директор галереї мистецтв розповіла, що вчора відбулося представлення нового завідувача Золочівського замку. За словами Лариси Визницької, директора замку з відповідною освітою та досвідом роботи замінили людиною, в якої сільськогосподарська освіта.
Варто зазначити, що директор Львівської національної картинної галереї Тарас Возняк не прийшов на обговорення збереження спадщини Возницького, відправивши на засідання комісії двох працівників, які сказала, що можуть відповісти лише на деякі запитання.

Нагадаємо, на початку серпня депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода», член комісії з питань культури, історико-культурної спадщини звернулася до голови комісії Юрія Візняка та членів комісії із закликом терміново зібратися на позачергове розширене засідання щодо порятунку спадщини Бориса Возницького.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...