Парламентарі України та Польщі радяться у Львові як протистояти зовнішнім загрозам

  • 4-12-2016, 14:00
Парламентарі України та Польщі радяться у Львові як протистояти зовнішнім загрозамУ Львові проходить 9-а сесія Парламентської асамблеї України та Польщі. Прологом до неї стали відвідини парламентарями двох країн бійців АТО, які проходять курс лікування та реабілітації у Львівському військовому госпіталі. Крім того, учасники сесії вшанували борців за незалежність України на Личаківському кладовищі.

Одна із ключових тем Асамблеї – окупація Криму та війна на Донбасі. Парламентарі України та Польщі обговорюють питання про те, як протистояти зовнішнім загрозам.

«Зараз жодна із країн не має відповіді, на те, що вона буде робити, якщо стане наступною мішенню Росії. Світ визнав, що відбулась окупація і незаконна анексія Криму. Але щодо Донбасу цього не відбувається. Хоч і там, і там є російські військові, важке озброєння. Окупація та анексія Криму відбулась безкровно. А окупація Донбасу вже забрала понад 10 тисяч життів. Чому так відбувається? Бо факт окупації Криму визнала сама Росія, а факт окупації Донбасу Росія не визнає. Ми маємо таку ситуацію, що світ готовий визнавати і приймати лише те, проти чого не заперечує Росія. Це страшні для нас факти. Ми мусимо розуміти причини такого становища і шукати на них відповіді»,- зазначила заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. .

За її словами, саме співпраця України та Польщі може допомогти у пошуку таких відповідей. Без України та Польщі знайти ці відповіді буде не можливо, це пов’язано з історією, з геополітичним становищем, із спільними кордонами.

-Ми відчуваємо велику підтримку Польщі, зокрема, підтримку парламентарів», - зазначила Сироїд.

Ще однією з тем Асамблеї є питання поваги до людей та дотримання людської гідності на кордоні. В зв`язку із цим сякий голова Львова Андрій Садовий зазначив, що спід час його спілкуванням з екс-президентом Польщі Коморовським, яке відбулось в рамках сесії, йшлося про те, щоб на кордоні людина почувала себе гідною. Часто перетин кордону це – акт приниження, коли є черги, неповага. Два роки тому Україна стояла на межі – бути чи не бути. Ми потрапили під атаку російської агресії. Між нами є дуже велика різниця. Ви маєте з Росією кілька сотень кілометрів кордону, а ми – декілька тисяч кілометрів. З цим треба жити. Вірю, що ця дискусія дасть відповіді на ці питання - сказав Садовий.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...