«Ліга виборців» вивчила настрої жителів Запорізької області з політичних і соціальних питань

  • 14-07-2017, 12:57
«Ліга виборців» вивчила настрої жителів Запорізької області з політичних і соціальних питань


Представники громадської організації «Ліга виборців» оприлюднили результати соціологічного дослідження, проведеного 16-19 березня в Запорізькій області.

Про це повідомив голова наглядової ради «Ліги виборців» Ігор Коротич.

Метою даної кампанії Всеукраїнської громадської організації не тільки виявлення настроїв громадян по соціально-політичних питань, а й захист виборчого права кожного українця під час виборів. Під час презентації результатів опитування, Коротич повідомив, що 72, 3% респондентів з сільських районів області позначили ситуацію в країні, як «спокійну». Напругу в Україні відзначило тільки 20% опитаних.

Треба сказати, що пріоритетним напрямком в роботі «Ліги виборців» є експертне обговорення виборчого законодавства, громадський моніторинг ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, а не тільки безпосередньо спостереження за виборчими кампаніями. Для визначення тенденцій, що витають в країні і області, експерти нерідко проводять всілякі соціологічні дослідження, які потім розшифровують політологи й економісти.

Повертаючись до результатів березневого опитування, виявилося, що ставлення до місцевої влади у жителів області - досить неоднозначне.

26,6% респондентів взагалі не визначилися зі своїм ставленням; 25,1% опитаних ставляться до цього процесу негативно і ще 16,1% - скоріше негативно; при цьому, 14,3% респондентів ставляться до об'єднання громад позитивно, і ще 17,9% - скоріше позитивно. Був присутній в соцопитуванні про пункт про ефективності медичної реформи в Україні. Однозначну підтримку реформаторів від МОЗ завоювали тільки 12,3%, і скоріше підтримують - 21,3% респондентів.

При цьому не підтримують нововведення в системі охорони здоров'я 14,5%, і скоріше не підтримують - 27,2% жителів сільської місцевості. Однак виходити на вулиці з протестами проти результатів реформи МОЗу готові не всі. 33,3% опитаних готові домагатися скасування реформ на мітингах, 29% не змогли дати остаточну відповідь. А ось 36,8% опитаних навіть промахи і мінуси реформи не змусять брати участь в акціях протестів. В цілому, відповідаючи на питання, що може спонукати «вийти на барикади» людей, 37% відповіли, що теоретично можуть брати участь в мітингах заради захисту соціальних прав та інтересів. Економічні права зважилися б захищати тільки 8, 8% опитаних.

За політичні погляди будуть битися і того менше - 3, 6% респондентів. 27, 5% виборців віддали перевагу пропорційної системи з відкритими списками; 16,1% опитаних подобається мажоритарна система виборів, симпатії до змішаної системи проявили тільки 11%. Систему виборів на виборах до органів місцевого самоврядування респонденти бачать аналогічно: 26,3% респондентів підтримали пропорційну систему з відкритими списками; 17,1% - змішану систему; 10,3% - пропорційну систему; 4,9% - мажоритарну.

Також було виявлено думку опитаних щодо періодичності виборів: більшість, 28, 2% хочуть проводити місцеві вибори з періодичність в 5 років, трохи менше. 27, 4% - з періодичність в 2 роки. А ось в питанні бюджетного фінансування парламентських партій опитування показало дуже конкретні настрою: 74% опитаних висловилися проти такої системи; тільки 8% ставляться до цього позитивно; 11% байдужі і 7% не визначилися зі своїм ставленням.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...