«Ліга виборців» вивчила настрої жителів Запорізької області з політичних і соціальних питань

  • 14-07-2017, 12:57
«Ліга виборців» вивчила настрої жителів Запорізької області з політичних і соціальних питань


Представники громадської організації «Ліга виборців» оприлюднили результати соціологічного дослідження, проведеного 16-19 березня в Запорізькій області.

Про це повідомив голова наглядової ради «Ліги виборців» Ігор Коротич.

Метою даної кампанії Всеукраїнської громадської організації не тільки виявлення настроїв громадян по соціально-політичних питань, а й захист виборчого права кожного українця під час виборів. Під час презентації результатів опитування, Коротич повідомив, що 72, 3% респондентів з сільських районів області позначили ситуацію в країні, як «спокійну». Напругу в Україні відзначило тільки 20% опитаних.

Треба сказати, що пріоритетним напрямком в роботі «Ліги виборців» є експертне обговорення виборчого законодавства, громадський моніторинг ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, а не тільки безпосередньо спостереження за виборчими кампаніями. Для визначення тенденцій, що витають в країні і області, експерти нерідко проводять всілякі соціологічні дослідження, які потім розшифровують політологи й економісти.

Повертаючись до результатів березневого опитування, виявилося, що ставлення до місцевої влади у жителів області - досить неоднозначне.

26,6% респондентів взагалі не визначилися зі своїм ставленням; 25,1% опитаних ставляться до цього процесу негативно і ще 16,1% - скоріше негативно; при цьому, 14,3% респондентів ставляться до об'єднання громад позитивно, і ще 17,9% - скоріше позитивно. Був присутній в соцопитуванні про пункт про ефективності медичної реформи в Україні. Однозначну підтримку реформаторів від МОЗ завоювали тільки 12,3%, і скоріше підтримують - 21,3% респондентів.

При цьому не підтримують нововведення в системі охорони здоров'я 14,5%, і скоріше не підтримують - 27,2% жителів сільської місцевості. Однак виходити на вулиці з протестами проти результатів реформи МОЗу готові не всі. 33,3% опитаних готові домагатися скасування реформ на мітингах, 29% не змогли дати остаточну відповідь. А ось 36,8% опитаних навіть промахи і мінуси реформи не змусять брати участь в акціях протестів. В цілому, відповідаючи на питання, що може спонукати «вийти на барикади» людей, 37% відповіли, що теоретично можуть брати участь в мітингах заради захисту соціальних прав та інтересів. Економічні права зважилися б захищати тільки 8, 8% опитаних.

За політичні погляди будуть битися і того менше - 3, 6% респондентів. 27, 5% виборців віддали перевагу пропорційної системи з відкритими списками; 16,1% опитаних подобається мажоритарна система виборів, симпатії до змішаної системи проявили тільки 11%. Систему виборів на виборах до органів місцевого самоврядування респонденти бачать аналогічно: 26,3% респондентів підтримали пропорційну систему з відкритими списками; 17,1% - змішану систему; 10,3% - пропорційну систему; 4,9% - мажоритарну.

Також було виявлено думку опитаних щодо періодичності виборів: більшість, 28, 2% хочуть проводити місцеві вибори з періодичність в 5 років, трохи менше. 27, 4% - з періодичність в 2 роки. А ось в питанні бюджетного фінансування парламентських партій опитування показало дуже конкретні настрою: 74% опитаних висловилися проти такої системи; тільки 8% ставляться до цього позитивно; 11% байдужі і 7% не визначилися зі своїм ставленням.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

В Киеве прихожане вышли поддержать Филарета
7-09-2019, 19:55

Сегодня в Киеве на Софиевской площади собралось около двух тысяч верующих...

Епифаний взял курс на полное уничтожение церкви Филарета
16-08-2019, 14:41

Не смотря на летнее затишье конфликт между ПЦУ Епифания и Киевским...

Епифаний Филарету глаз не выклюет?
3-08-2019, 18:06

Прошедший в минувшие выходные день Крещения Руси, похоже, стал поводом для...