Трохи менше половини українців підтримують ідею дострокових парламентських виборів - СА "Рейтинг"

  • 28-11-2016, 19:00
Трохи менше половини українців підтримують ідею дострокових парламентських виборів - СА "Рейтинг"Розпуск парламенту та призначення нових виборів до Верховної Ради України підтримують 45% опитаних, не підтримують 42%, не визначилися – 13%. Найвища підтримка дострокових виборів на Півдні (55%) та Сході (47%). Дещо нижча у Центрі – 44%, найменша на Заході – 39%. Найвищі очікування стосовно перевиборів серед симпатиків Опоблоку (78%) та партії «За життя» (71%) – такі підсумки соціологічного опитування, яке напередодні провела СА «Рейтинг».

46% опитаних підтримують ідею відставки Президента України та призначення нових виборів Глави держави, 42% - не підтримують, 12% - не визначилися із вибором. Найвищі сподівання на дострокові перевибори Президента - на Півдні (59%) та Сході (53%).

43% респондентів вважають, що П.Порошенку потрібно дати можливість допрацювати свій термін та потім змінити на іншого кандидата, 4% - за переобрання його на другий термін, водночас 41% - за якнайшвидше усунення його від влади.

Головною причиною того соціально-економічного стану, в якому зараз перебуває Україна, дві третини визначили корупцію у вищих ешелонах влади. 47% вважають головною причиною військові дії на Донбасі, 43% - вплив олігархів, 37% - захист представниками влади власних, а не державних інтересів, 36% - непрофесіоналізм влади, 32% - небажання депутатів ухвалювати потрібні закони, 26% - корупцію у місцевій владі, 25% - дії Росії проти України, 23% - відсутність єдності в суспільстві, 18% - діяльність попередньої влади, 15% - повільне просування реформ, 14% - небажання українців змінюватися самим і змінювати країну, 12% - Євромайдан, 10% - відсутність союзників України на світовій арені.

27% вважають, що Президент здатний вивести країну з економічної кризи. 22% вважають, що це може бути Уряд, 17% – громадські активісти, волонтери, 12% - опозиція, 11% - Верховна Рада, 7% - Європейський Союз, 4% - олігархи, 2% - місцева влада, 2% - США. Більше чверті опитаних (26%) не визначились із відповіддю.

32% вважають, що Президент здатний зупинити війну на Донбасі. Майже вдвічі менше (17%) вважають, що це може Росія, 14% - Уряд, 11% - громадські активісти, по 9% - Європейський Союз, США, опозиція, Верховна Рада, 6% - олігархи. 23% не визначились із відповіддю на це питання.

70% підтримують ініціативу Уряду про підвищення рівня мінімальної заробітної плати вдвічі до 3200 грн., 18% – не підтримують, 12% – не визначились. 38% респондентів вважають, що підвищення рівня мінімальної заробітної плати покращить матеріальне становище їхньої сім’ї, тоді як майже половина (49%) думають, що не покращить, 13% - не визначились.

Опитування проводилось соціологічною групою «Рейтинг» 10-17 листопада 2016 року , загалом було опитано 2000 респондентів в усіх областях України, похибка складає не більше 2.2%.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Розробила проект компанія Google, який здатний передбачити дату смерті пацієнта
Вчора, 20:49

Компанія Google створила проект штучного інтелекту "Medical Brain", який...

У Львові завод «Електрон» підтримав законопроект «Купуй українське, плати українцям»
Вчора, 18:53

У Львові завод «Електрон» підтримав законопроект «Купуй українське, плати...

В Україні через посуху зменшиться урожай пшениці
Вчора, 15:45

В Україні через посуху на 8-10% зменшиться урожай озимої пшениці і складе...