Питання обмеження прав нацменшин пiднiмуть у Європарламентi

  • 23-03-2017, 12:00
Питання обмеження прав нацменшин пiднiмуть у Європарламентi

У середу, 22 березня, незважаючи на протести активiстiв, пройшла презентація правозахисної громадської організації Ethnic minorities rights watch, яка покликана захищати права національних меншин.

За словами Олега Хавича, координатора Ethnic minorities rights watch, організація стане центром захисту прав національних меншин в Україні та їх голосом в Європі.

Активісти нового руху провели засідання, на якому було прийнято звернення до української влади.

У ньому міститься вимога дотримуватися прав нацменшин, припиняти небезпечні ініціативи, що суперечать Європейській Конвенції про національні меншини. Ethnic minorities rights watch висловилася і в підтримку 65 тисяч підписів закарпатських угорців Закарпаття, які висловили протест проти «мовних» ініціатив провладних депутатів.

Активісти руху вважають, що саме українська сторона провокує конфлікти, дозволяючи безперешкодно обмежувати базові права представників корінних народів.

Тетяна Жданюк, депутат Європарламенту від Латвії, взяла на себе зобов'язання підняти питання утиску прав національних меншин на найближчому засіданні ЄП.

«Природно, це є обмеженням прав нацменшин, і це далеко не перший випадок за гонінням. Я чула про багато потворних пригод, що особливо почастішали останнім часом в Україні. Звичайно, це сумно, і я обурена цим. Я цю інформацію постараюся поширити найближчим часом в європейському парламенті », - заявила Тетяна Жданок, член партії « За права людини ».

Тим часом проблема з національними меншинами посилюється. Сьогодні МЗС України викликав посла Угорщини для пояснення недавніх заяв політиків цієї країни про формування угорських автономій за кордоном. Про це в коментарі «112 Україна» розповіла прес-секретар українського зовнішньополітичного відомства Мар'яна Беца.

Приводом для виклику посла стала заява віце-прем'єр-міністром Угорщини Жолтом Шем'єн в ефірі однієї з місцевих телекомпаній про необхідність створення угорської автономії.ання обмеження Києвом прав національних меншин буде піднято на найближчому засіданні Європарламенту.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

В Киеве прихожане вышли поддержать Филарета
7-09-2019, 19:55

Сегодня в Киеве на Софиевской площади собралось около двух тысяч верующих...

Епифаний взял курс на полное уничтожение церкви Филарета
16-08-2019, 14:41

Не смотря на летнее затишье конфликт между ПЦУ Епифания и Киевским...

Епифаний Филарету глаз не выклюет?
3-08-2019, 18:06

Прошедший в минувшие выходные день Крещения Руси, похоже, стал поводом для...