Націоналісти ускладнюють розуміння між українцями та поляками - екс-депутат Сейму Польщі

  • 12-03-2017, 20:49
Націоналісти ускладнюють розуміння між українцями та поляками - екс-депутат Сейму Польщі


Через спаплюження пам'ятників загиблим полякам на Львівщині можуть погіршитися відносини Польші та України.

Про це у коментарі Lvivnews розповів відомий польський політик, заступник голови комісії з міжнародних справ парламенту Польщі Тадеуш Івіньський.

"І в Польщі, і в Україні є багато націоналістичних сил, які не сприяють дружнім відносинам між нашими країнами. Багато наших політиків пам'ятають, як президент України Петро Порошенко під час візиту до Варшави повторив жест німецького канцлера, так само багато поляків пам'ятають про Волинь, де загинуло понад сто тисяч людей, смерть яких була організована УПА, в Польщі так само організовувалися антиукраїнські демонстрації", - розповів Івіньський.

Також політик нагадав, що "Польща була першою країною яка підтримала Україну в 1991 році, я перший тоді проголосував за визнання незалежності".

На думку пана Івіньського, "у нас зараз три ключових партнера: це Німеччина, Росія і Україна. І якщо з Німеччиною найкращі відносини, то з Україною найскладніші і такі націоналістичні ситуації, як з цими пам'ятниками, явно ускладнюють процес діалогу і взаємного розуміння. Дуже багато українців живуть в Польщі і я знаю, що багато поляків живуть в тому ж Львові".

"Нам потрібно приходити до взаємодіалогу і взаєморозуміння", - зробив підсумок політик.

Нагадаємо, що сьогодні невідомі спаплюжили могили загиблих поляків на кладовищі у селі Підкамінь Бродівського району Львівської області. Деякі надмогильні плити вони залили червоною фарбою, а на центральному хресті з’явився напис «Смерть ляхам».

Аналогічний випадок стався й 10 березня, коли на Вулецьких пагорбах у Львові невідомі осквернили пам’ятник польським професорам, яких у липні 1941 року на цьому місці розстріляли гестапівці. На початку січня було підірвано меморіал польським селянам, масово знищеним у селі Гута Пеняцька Бродівського району, а згодом вандали закидали червоною фарбою стіни Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...