У Львові надалі продають одяг і будматеріали російських виробників, - депутат міськради

  • 10-03-2017, 20:15
У Львові надалі продають одяг і будматеріали російських виробників, - депутат міськрадиУ львівських супермаркетах з початком року перестали маркувати товари російських виробників, через закінчення дії ухвали Львівської міської ради «Щодо координації інформаційної діяльності та захисту інформаційної безпеки на території м. Львова».

На минулій сесії міської ради, голова фракції УКРОП у міській раді Ігор Телішевський у своєму запиті на адресу міського голови, запропонував продовжити на 2017-2019 роки строки дії ухвали щодо маркування російських товарів у супермаркетах міста.

Про це детальніше він розповів нашому виданню:

- Чому Львівська міська рада не прийняли ухвалу про продовження маркування російських товарів, коли якраз закінчувався її термін, наприкінці минулого року?

- Насамперед, це не позиція міської ради, тут скоріше позиція самого міського голови Андрія Садового, і безпосередня політика, яка ведеться у нашому місті. Оскільки бачимо, що про «Яндекс таксі» спочатку забили на сполох саме депутати, а не міська рада, і не чиновники, і не жодне управління. Всі тихо спостерігали. Так само і зараз, коли по місті відкриваються магазини «АТБ», всі чомусь все влаштовує.

- Яка на сьогодні ситуація з маркування російських товарів у львівських супермаркетах?

- Коли закінчилась дія ухвали, я підняв це питання, тому будемо пробувати на наступне засідання винести рішення, оскільки на прикладі «Епіцентру» можемо побачити, як у них будівельні матеріали перевозяться і доставляються із Росії, навіть з ДНР/ЛНР. У місті навіть продається одяг, де виробництво вказане ДНР/ЛНР. Про яку тоді можемо казати блокаду терористів, якщо в проукраїнському місті продаються товари з країни-агресора?

- В деяких областях України подібні ухвали носять рекомендаційний характер, ніж зобов’язання.

- Саме так. Тому що орган місцевого самоврядування не може зобов’язати приватного підприємця. Він може лише рекомендувати і намагатись різними законними способами робити на нього тиск. Це дає деяку пересторогу для підприємців. Тим більше у нашому місті є активні громадські організації на чолі з активістами, які все роблять для того, аби в нас російський бізнес не заробляв коштів.

- Чи є якісь розроблені критерії , як саме мають маркуватись російські товари?

- Щодо критерій, то наразі якраз ми напрацьовуємо текст ухвали, який ближче до сесії буде відомий.

- Чим зараз Львову може загрожувати відсутність ухвали щодо маркування російських товарів?

- Покупець має усвідомлювати, що перед ним товар російського виробництва – країни, яка проводить агресивні дії відносно України. Минулого року ми прийняли ухвалу про заборону у Львові концертів артистів, які підтримують російську агресію в Україні. Вони виступаючи і заробляючи там гроші кричуть, що вони патріоти своє держави. Та які ж вони патріоти? Після цієї ухвали такі артисти перестали їздити до Львова.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

У Львівській області вантажний потяг на смерть збив людину
Вчора, 17:10

У місті Мостиська Львівської області на перегоні "Мостиська-Судова Вишня"...

В Україні випробували новий протитанковий ракетний комплекс "Скіф"
Вчора, 14:50

У Чернігівській області Державне Київське конструкторське бюро "ЛУЧ"...

У Львові водій маршрутки знепритомнів під час руху
Вчора, 11:25

У Львові на вулиці Шота Руставелі водій маршрутки знепритомнів під час...