Львівський архів перебуває в аварійному стані

  • 11-06-2017, 14:37
Львівський архів перебуває в аварійному стані

Державний архів Львівської області, який розташований на перетині багатьох туристичних та екскурсійних маршрутів гостей міста на вулиці Підвальній, 13, знаходиться в охоронній зоні ЮНЕСКО, у приміщенні колишнього монастиря домініканців, які є пам’яткою XIII-XVIII ст. та частині Королівського арсеналу, на сьогодні потребує порятунку. Під загрозою опинились старовинні документи, які можуть бути непоправно втраченими.

Про це повідомив директор Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс.

Львівський архів перебуває в аварійному стані
Львівський архів перебуває в аварійному стані
Львівський архів перебуває в аварійному стані

За словами директора архіву, приміщення Державного архіву Львівської області перебувають в аварійному стані, руйнуються. На першому поверсі Королівського арсеналу – пліснява та сирість, прогнила підлога, фундамент тягне вологу.

«Використання приміщення першого поверху Королівського арсеналу практично стало неможливим, - відзначає директор. - Капітальний ремонт та заміна комунальних мереж не проводилась з початку XX ст, а поточні косметичні ремонти (переважно санітарна побілка і латання покрівлі) проводились 10-15 років тому. 50% приміщення Державного архіву Львівської області по вул. Підвальній, 13 не опалюється, вікна старі, потребують заміни, ремонту та реставрації».

Власними силами вирішити проблеми архів не може, через відсутність достатнього фінансування. Тому звернулись до депутатів облради з відповідними зверненнями та фотографіями, аби ті посприяли у виділенні коштів на проектно-кошторисну документацію на реставрацію будівлі у сумі 200 тис.грн.

Нагадаємо, що в Державному архіві Львівської області зберігаються понад 2,5 млн документів, серед унікальних і особливо цінних документів – студентська робота з філософії латинкою І.Франка, рукописний журнал Січових Стрільців «Червона Калина», диплом Почесного професора університету, виданий класику польської літератури Генріку Сенкевичу 28 травня 1912 року, ноти, листи, бібліотека В.Івасюка. Цінність документів, що зберігаються у ДАЛО є не лише історичною, але й культурною спадщиною України.

Коментарі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Соціальні мережі

Рекомендовані

​Львівська політехніка в п’ятірці кращих університетів України
Вчора, 16:35

Згідно зі щорічним рейтингом вишів «ТОП 200 Україна», цього року до першої...

За минулу добу з міста вивезли 880 тонн сміття
Вчора, 15:38

Як повідомив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак, за...

Активісти вимагають звільнення директорки Львівського художнього училища, яку засудили за шахрайство
Вчора, 14:49

Директорку Львівського вищого професійного художнього училища Катерину...