У мерії проведуть обстеження виділеної під сміттєпереробний комплекс ділянки

  • 31-01-2017, 10:47
У мерії проведуть обстеження виділеної під сміттєпереробний комплекс ділянки

Ділянку під сміттєпереробний комплекс оглянула міська влада, проектанти та науковці.

12 га землі розміщені на території колишньої яворівської «Сірки». Для яких робіт це місце придатне зараз, покаже ретельного обстеження – наголошують у мерії.

Про це повідомляє телеканал ZIK.

Територія колишньої «Сірки» добре знайома міським проектантам ще з минулих років. Тепер же ж, коли йдеться про спорудження комплексу з переробки відходів, мають чимало запитань.

«Ми знаємо цю ділянку. Ми колись були генеральною проектною організацією для яворівської «Сірки». Ми знаємо, що на цій ділянці був колись технологічний комплекс, крім того, яворівська територія – це є карстонебезпечна зона. Відповідні тоді інженерні комунікації були зроблені, і плити, і фундамент. Тому треба подивитись, чи вони збереглися і як потім на них влаштовувати таку, наприклад, інженерну споруду, як сміттєпереробний завод», – пояснює перший заступник інституту «Гірхімпром» Григорій Гелетій.

Саме виробничі будівлі і загалом ландшафт наданої ділянки стали несподіванкою для міських посадовців.

«На цій ділянці знаходяться будівлі і це великі будівлі. Тобто тут треба розібратись, хто власник цих будівель, і в якому вони стані. І в якому стані сама земельна ділянка. Попередньо мені розповіли, що на цій ділянці багато бетонних свай, багато перекриттів», – каже директор департаменту житлового господарства Сергій Бабак.

На ретельному обстеженні території наполягають і науковці.

«Я нарахував за картою, яку привезли колеги тут шість чи сім об’єктів підприємництва нараховується. Це може затягнути процес розв’язання їхнього видалення звідси. Вони не можуть бути тут. Друге - без належного гідрогеологічного перерізу досліджень, які мають робити інші інститути, висновку робити ще не можемо», – пояснює експерт, професор Лісотехнічного університету Юрій Зима.

Розпорядження про передачу ділянки містові в обласній адміністрації уже підписали. Та допоки про новий полігон лише говорять, труднощі зі щоденним вивозом сміття у Львові можуть виникати і далі.

«Я вважаю, що якщо в місті Львові може потенційно виникнути надзвичайна ситуація з вивезенням ТПВ ми готові знову підставити міській владі плече і допомогти у недопущенні такої надзвичайної ситуації на території міста Львова», – каже голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

З обстеженням ділянки під майбутній комплекс не зволікатимуть. Комісію з різноманітних фахівців уже почали збирати. Висновки обіцяють оприлюднити.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...