«Співець зеленої планети» - поет Богдан-Ігор Антонич постав у бронзі у Львові

  • 21-11-2016, 10:25
«Співець зеленої планети» - поет Богдан-Ігор Антонич  постав у бронзі у ЛьвовіЦе перший пам’ятник поету в Україні. Ще один пам’ятник є у селі Новиця на Лемківщині (тепер територія Польщі), де народився поет.
\

Монумент встановлено за результатами Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу у Львові. Переможцем стала авторська група у складі архітекторів Белюха, Лібич, Матушкова та скульптора Одрехівського.

Місце для пам’ятника теж обрали не випадково – він стоїть неподалік від будинку, де Антонич довгий час орендував квартиру.
- Антонич прожив надто коротке життя: воно обірвалося. Коли поету виповнилося 27 років. Проте поет встиг зробити більше, ніж інші роблять за довгий вік,- зазначив, виступаючи на відкритті пам`ятника єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГЦ Владика Венедикт.- Він був ніжною, тендітною, делікатною, милосердною людиною, але з іншого боку, у складних ситуаціях, міг поступати принципово і дуже твердо, бо жив правдою.

Богдан-Ігор Антонич - український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Через офіційну заборону ширше знаний лише з середини 1960-х. Справив значний вплив на сучасну українську поезію; філософська лірика, релігійні, космічні мотиви, відгомін лемківського фольклору і язичницької символіки; впливи Омара Хайяма, Уолта Вітмена; прозові твори; переклади; статті літературно-критичного і теоретико-літературного характерів. Його твори перекладені багатьма мовами світу.
Помер Антонич на двадцять восьмому році життя після перенесеного апендициту та наступного запалення легенів. Похований у Львові на Янівському цвинтарі.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі

Соціальні мережі

Рекомендовані

Захисника радянських пам'ятників у Львові знайшли мертвим
7-08-2018, 20:11

Лідер Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов був знайдений...

Масове отруєння дітей на Львівщині
7-08-2018, 18:56

У лікарню вже госпіталізували 27 постраждалих, в поліції відкрили...

На кордоні з Польщею в пунктах пропуску зникло світло і сотні машин всю ніч простояли в трафіку
7-08-2018, 15:54

На українсько-польському кордоні на території Львівської області 6 серпня,...